Jak czyścić skórzaną torebkę?

Jak czyścić skórzaną torebkę?

Osoba, która posiada skórzaną torbę wie, że jest ona czymś więcej niż tylko dodatkiem, to długoterminowa inwestycja, która się opłaca. Jeśli dobrze o nią zadbasz, będzie z Tobą przez wiele lat. Jednak utrzymanie jej w nieskazitelnym stanie jest skomplikowanym zadaniem. Wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeśli jednak zastosujesz się do naszych zaleceń dotyczących czyszczenia skórzanej torebki, zwiększysz szanse na przedłużenie jej żywotności i zachowanie pięknego wyglądu na dłużej.

Jak czyścić skórzaną torebkę w zależności od rodzaju plamy?

Najczęstszymi plamami na torebkach skórzanych są te spowodowane zabrudzeniami. Aby je zwalczyć, zalecamy pocieranie dotkniętego obszaru czystą, wilgotną szmatką (nigdy nie moczoną). Następnie zaleca się zastosowanie specjalnego kremu oczyszczającego, choć można również użyć mleczka do mycia twarzy. Usuń balsam czystą szmatką i pozwól mu wyschnąć naturalnie, ponieważ wystawienie na działanie ciepła może zdeformować skórę.

Historia torebki damskiej

Na szczególną uwagę zasługują najdelikatniejsze skóry. Jeśli Twoja torebka wykonana jest z zamszu, skaju lub nubuku, zalecamy czyszczenie jej specjalną szczotką z miękkim i obfitym włosiem, aby usunąć cały połysk. W ten sposób jej nie uszkodzisz. W przypadku, gdy Twoja skórzana torba została poplamiona tuszem, nie trać czasu i zabierz ją jak najszybciej do zaufanej pralni chemicznej. Jeśli masz szczęście, może uda im się to naprawić.

Zadbaj o swoją skórzaną torbę

Ważne jest, aby wiedzieć jak dbać o swoją torebkę, jeśli chcesz aby długo służyła. W przypadku toreb skórzanych, wymagają one dodatkowej konserwacji. Należy pamiętać, że skóra jest organiczna i z czasem, nawet jeśli są najwyższej jakości, te torby tracą połysk i mają tendencję do wysychania i pękania. Podobnie jak ludzka skóra, potrzebują one nawilżenia. Aby je zakonserwować możesz użyć klasycznego niebieskiego kremu Nivea lub innych bezbarwnych kremów. Ważne jest, abyś nałożyła go w małych ilościach i równomiernie rozprowadzała po całej torebce. Jeśli chcesz nadać jej postarzony charakter, użyj końskiego smaru. Będziesz zaskoczona rezultatem.

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu torby. Najlepszym rozwiązaniem jest bawełniana ochrona. W rzeczywistości, skórzane torby są zazwyczaj sprzedawane z bawełnianym pokrowcem, aby je chronić. Nie zapomnij przechowywać jej w ciemnym, suchym miejscu. Wietrz co dwa tygodnie, aby zapobiec powstawaniu pleśni, zwłaszcza w wilgotnym klimacie. Ponadto, nie wystawiaj torebki na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jeśli nie chcesz aby wyblakła.

Dodatek, który sprawi, że Twoja skórzana torba będzie idealna

Regularne impregnowanie torby ograniczy jej zniszczenie. Skóry zwierzęce są przepuszczalne i woda zmienia ich kolor na ciemny, a impregnaty, zarówno w kremie jak i w sprayu oprócz odpychania płynów, chronią przed zabrudzeniami. Można to zrobić za pomocą bezbarwnego kremu do butów lub specjalnego produktu do impregnacji skóry sprzedawanego w sklepach obuwniczych i domach towarowych.

admin

Podobne wpisy

Jaką torebkę wybrać na wieczór w kasynie?

Jaką torebkę wybrać na wieczór w kasynie?

Modne tkaniny wykorzystywane do produkcji torebek damskich

Modne tkaniny wykorzystywane do produkcji torebek damskich

5 sposobów na przechowywanie torebek bez zajmowania miejsca

5 sposobów na przechowywanie torebek bez zajmowania miejsca

Jak prawidłowo nosić torebkę?

Jak prawidłowo nosić torebkę?